MSB’den son dakika Dergele ve Miska köyleri paylaşımı! İşte bölgede son durum…

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, terör örgütü PKK’nın Irak’ın kuzeyindeki işgal ettikleri köyleri ve ormanları gizlenmek için ateşe verdiğini hatırlatarak, “Dergele ve Miska köylerindeki mühimmat depolarını havaya uçurarak masum sivillerin hayatını tehlikeye atan teröristlerin operasyon bölgelerinin etrafındaki boşaltılmış köyleri patlayıcılarla tuzakladığı ortaya çıktı. Dergele köyünde, komandolarımız tarafından bir sehpa üzerinde iki namlulu ÇNRA lançer sistemi bulundu. Söz konusu lançer sisteminin tuzaklandığı belirlenirken, METİ timlerimiz düzeneği başarılı şekilde imha etti” denildi.

Kahraman Türk komandolarının Dergele ve Miska köylerindeki teröristlerin masum sivillerden gasp ettiği evlerde arama ve tarama faaliyetlerini titizlikle yerine getirildiğini belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Arama sırasında sivil halkın meskûn mahalline girmeyen komandolarımız, halkın bahçe ve mülklerine zarar vermemek için azami hassasiyet gösteriyor. Teröristler tarafından tuzaklanan evlerdeki patlayıcılar ise büyük bir dikkatle temizleniyor. Teröristlerin diğer köylerde de masum sivilleri kalkan yaparak evlerini ve bahçelerini patlayıcılarla tuzakladığı tespit edildi. Dergele köyünde yapılan arama ve taramada çok sayıda silah, mühimmat ve teçhizat ele geçirilirken, Dergele ve Miska köyleri arasında 2 PKK’lı terörist de silahlarıyla etkisiz hale getirildi.”

MSB’DEN YENİ AÇIKLAMA

MSB, bölgede arama-tarama faaliyetlerinin titizlikle devam ettiğini açıklayarak şu bilgileri paylaştı;

Kahraman komandolarımız Dergele ve Miska köylerinde teröristlerin masum sivillerden gasp ettiği evlerde arama-tarama faaliyetlerine titizlikle devam ediyor.

Arama sırasında sivil halkın meskûn mahalline girmeyen komandolarımız, halkın bahçe ve mülklerine zarar vermemek için azami hassasiyet gösteriyor. Teröristler tarafından tuzaklanan evlerdeki patlayıcılar ise büyük bir dikkatle temizleniyor.

Bölgede son olarak ele geçirilen malzemeler şöyle:
– 1 adet RPG-7 roketatar,
– 2 adet RPG-7 mühimmatı,
– 3 adet sevk fişeği,
– 2 adet el bombası,
– 2 adet el dürbünü,
– 1 adet 12 x dürbün,
– 1 adet PTZ kamera,
– 9 adet telsiz,
– 3 adet kamera,
– 20 adet termal şemsiye,
– 2 adet silah dipçiği,
– 1 adet susturucu,
– 1 adet televizyon,
– 1 adet tuşlu telefon,
– 3 adet oyun cihazı CVD okur,
– 1 adet oyun konsolu,
– 1 adet oyun adaptörü,
– 1 adet aç konuş telefon diyafonu,
– 1 adet mini televizyon,
– 6 adet Top EYP yapımında kullanılan kablo,
– 1 çuval pil,
– 2 adet büyük tüp,
– 4 adet küçük tüp.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir