Merih Demiral’ın bozkurt işaretine Alman gazetesinden skandal yorum

Dün gece oynanan EURO 2024 maçında AYıldız futbolcumuz Merih Almanya’da yayın yapan Bild gazetesi Merih Demiral’ın Avusturya zaferi sonrasında yaptığı Türklüğün sembolü olan bozkurt işaretine saldırdı. Merih Demiral’ın sevinci için “Aşırı sağcı kutlama” ifadelerine yer veren Bild, bozkurt işareti için de “Faşist Kurt selamı” dedi.

Avrupa Şampiyonası’nda Avusturya ile karşı karşıya gelen Türkiye, Merih Demiral’ın golleriyle 2-1 kazanarak çeyrek finale yükseldi. Merih Demiral’ın zafer kutlamasındaki bozkurt işareti sosyal medyada olduğu gibi dünya basınında da gündem oldu.

ALMAN BILD’DEN SKANDAL YORUM

Axel Springer tarafından kurulan Alman yayın organı, tarihi boyunca olduğu gibi bir kez daha Türkiye’ye karşı cephe alarak algı operasyonuna kalkıştı.

Dünya genelinde 150’den fazla yayım organı olan Axel Springer lobisinin ürünü Bild, Merih Demiral’ın Avusturya maçı sonrası yaptığı kutlamayı hedef aldı.

Bild, Türklüğün sembolü olan bozkurt işareti yapan Merih Demiral için “Aşırı sağcı kutlama” ifadelerini kullandı. Merih Demiral’ın yaptığı bozkurt işaretini de “Faşist Kurt işareti” diyerek tanıtan Bild, olayı ‘skandal’ olarak yorumladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir