Koçarslan ailesinde vasi krizi

İstanbul Sulh Hukuk mahkemesinde açılan davaya göre, Hanım Koçarslan, Tuncelili Şavak aşireti mensubu, dönemin ünlü gayrimenkul ve kömür madeni işletmecisi Hasan Fikri Koçarslan’ın eşiydi.

Bu evlilikten, ünlü işletmeci Mehmet Koçarslan, Melahat, Zülfiye, Nihat ve İbrahim Koçarslan isimli 5 çocuğu dünyaya geldi.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre; Hasan Koçarlsan’ın Vedat etmesinin ardından bakıma muhtaç bir hayat yaşayan Hanım Koçarslan’a oğlu İbrahim Koçarslan destek oldu.

Diğer çocuklarından ikisi ABD’de biri Bodrum’da yaşamakta, Mehmet Koçarslan’da annesi ile görüşmemekteydi.

DEV MAL VARLIĞI

İddiaya göre, Hanım Koçarslan’ın, İstanbul’da çok kıymetli 300 dönüm arazisi, Etiler’de bir dairesi, Levent’te iki villası, Istanbul Kireçburnu’nda boğaz görünümlü 61 dönüm arazisi, Eyüpsultan’da büyük hissedarı olduğu toprakları, Sivas’ta taşınmazları bulunuyordu.

Ayrıca, Hanım Koçarslan’a 73 milyon 971 bin 700 lira kamulaştırma bedeli ödenmişti.

Hanjm Koçarslan’ın yaşlılığından ötürü mal varlıklarını yönetemediğini belirten oğlu İbrahim Koçarslan’ın avukatı, müvekkilinin vasi olarak atanmasını talep etti.

Mehmet Koçarslan ise buna itiraz ederek, akrabaları olan avukat Pelin Koçarslan’ın vasi olarak atanmasını istedi.

İstanbul Sulh Mahkemesi, vasilik görevini daha nitelikli olarak yerine getirebileceğine kanaat getirerek avukat Pelin Koçarslan’ı vasi olarak atadı.

Mahkeme aynı zamanda Hanım Koçarslan’ın tüm mal varlığına tedbir konulmasına karar verdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir