CHP’ye geçen Denizli Büyükşehir Belediyesi, Eşref Ziya Terzi’nin konserini iptal etti!

31 Mart yerel seçimlerinin sonuçları netleşti. AK Parti Türkiye’deki birinci parti ünvanını ilk kez CHP’ye kaptırdı. AK Parti, yüzde 35,49 oy alırken CHP ise yüzde 37,47 oy almayı başardı.

Denizli’de 2004’te Nihat Zeybekci’nin başkan seçilmesiyle başlayan AK Parti yönetimi 2024 yerel seçimleriyle sona erdi. 2004 ve 2009’da Nihat Zeybekci, 2014 ve 2019’da da Osman Zolan AK Parti’den Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti.

GELİR GELMEZ KONSER İPTAL ETTİLER

2024 yerel seçimlerinde ise, Denizli’de CHP’nin adayı olan Bülent Nuri Çavuşoğlu yüzde 48,12 oy alarak Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Çavuşoğlu’nun başkan seçilmesiyle ilk icraatı da belli oldu. 6 Nisan’da Denizli’de planlanan Eşref Ziya Terzi konseri, yeni yönetim daha mazbatasını bile almadan iptal edildi.

TERZİ KONSERİNİN İPTAL EDİLDİĞİNİ DUYURDU

Sanatçı Eşref Ziya Terzi konserinin iptal olduğunu sosyal medya hesabından duyurdu. Terzi paylaşımında, “Denizli Konserimiz İptal edilmiştir. Dinleyicilerimize duyurulur” ifadeleri yer aldı.

Eşref Ziya Terzi’nin daha önceden planlanan konserinin, CHP’li belediye tarafından iptal edilmesi sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir