Beyaz sabun mucizesi! Sadece elleri temizlemiyor: Cama, kapıya, parkeye birebir

Hijyenin önemli olduğu alanlarda akla gelen ilk ürünlerden biri beyaz sabundur. Doğal ve sağlıklı içeriği sayesinde görünmeyen kirleri çıkarmada etkilidir. Ancak beyaz sabunun etkili olduğu farklı yüzeyler bulunur. İşte yağ lekeleri ve mikroplara karşı etkileri.

Temizlik yaparken kimyasal ürünlere ağırlık vermek yerine beyaz sabunun etkilerini her alanda kullanmayı deneyebilirsiniz. Yalnızca el hijyeni için değil, evi temizlediğiniz her alanda faydalı etkiler bırakacaktır.

Deterjanların içerisinde bulunan surfactant maddesi, deri ile temas ettiğinde kuruluk ve kaşıntıya yol açabilir. Ayrıca deterjanlardaki anyonik yüzey aktif maddelerden dolayı kanserojen madde yayılımına meyilli olabilir.

Kimyasal deterjanların solunum ve deri ile teması yüksektir. Gözlerinizde kaşıntı, baş dönmesi ve böbrek rahatsızlıklarına neden olabilir. Bu tür problemleri yaşamamanın en kolay yolu beyaz sabun gibi doğal ürünlere daha çok yer vermektir.

Cam temizliği

Beyaz sabunun yalnızca vücut hijyeni için olmadığını söylemiştik. Camlardaki parmak izi veya is lekesini beyaz sabunla giderebilirsiniz. 1 litre suya beyaz sabun karıştırıp camlarınızı silebilirsiniz. Tertemiz olduğunu göreceksiniz.

Bulaşıklar

Genellikle bulaşık deterjanıyla temizlenen bulaşıkları beyaz sabunla yıkayabileceğinizi biliyor muydunuz? Hem steril hem de sağlıklı olan bu yöntem, temizlediğiniz eşyalara ekstra parlaklık sağlayacaktır.

Tıraş sabunu

Evdeki 1 kalıp beyaz sabunu nasıl değerlendireceğinizi düşünüyorsanız harika bir tıraş köpüğü elde edebilirsiniz. Köpürttüğünüz sabunu yüzünüze uygulayıp jilet işlemine geçebilirsiniz. Tıraş köpüğünden bir farkı kalmaz.

Yüzey temizliği

Tüm yüzeyleri temizlerken beyaz sabundan faydalanabilirsiniz. Yağ lekesi veya kirli alanları tertemiz yüzeylere çevirecektir. Böylece inatçı lekelerden kurtulabilirsiniz. Aynı işlem yerler için de geçerlidir. Sabunun parlatıcı özelliği sayesinde yerler daha temiz ve parlak görünür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir